11 Kasım 2014 Salı

Kore'de Yaşam-1

Herkese yeniden merhabalar,
Kore'de yaşam nasıl? Koreliler neden zenginler? gibi sorular duydum.
Öncelikle her Korelinin zengin olmadığını söylemekle başlayayım.
her ülke gibi onların da fakir insanları var tabii.
Ganghamun
Ama baktığınızda Güney Kore, yaşam standartları oldukça yüksek, dünyanın en büyük 13. ekonomisine sahip gelişmiş bir ülke. Tabii ki bu kolay olmuyor.
Kore'de çalışmazsanız hayatta kalamazsınız durumu söz konusu. Öğrenciler okuldan arta kalan zamanlarda part-time(yarı zamanlı) işlerde çalışıyor, şirketlerde çalışanlar da çoğu zamanını işte geçiriyor.
Mesela ben Korelilerin çalışkanlıklarından çok etkilenmiştim. Bu yüzden Kore'deyken hayatımı ne kadar boş geçirdiğimi fark edip döner dönmez hemen part-time işe başladım.
Türkiye'de hem okuyup hem çalışmak 'paraya ihtiyacı var galiba' şeklinde algılandığı için çokça "aferin aile bütçesine katkıda bulunuyorsun, akıllı kız hehe" gibi moral vermelerle karşılaştım. Halbuki ben kaybedecek bir dakikanın bile olmadığını Kore'deki yaşamı gördükten sonra anladım. İnsanlar akşam dokuzda işten çıkıp arkadaşlarıyla buluşup gece ikide-üçte uyuyup beş saat uykuyla yetinip hayatlarına devam ediyorlardı. Bense öğlene kadar uyuyup, bir saat okula gidip sonra gezip dolanıp orada burada zaman öldürüyordum. İşe başladıktan sonra disipline oldum. İki senedir de bu şekilde devam ediyorum. Her neyse beni geçelim.
Gangnam
Biz de çok çalışıyoruz? Neden zengin değiliz? diyor olabilirsiniz. İşte bizden farkları burada ortaya çıkıyor. Kore'de çok çalışan insanın çok para kazanması durumu söz konusu. Gerçekten işinizin hakkını veriyorsanız çok güzel paralar kazanıyorsunuz. Ne iş yaparsanız yapın, çalışan her insan hakkını mutlaka alıyor.
Gelelim fasulyenin faydalarına. "Oley o zaman Kore'de yaşayacağım!" Arkadaşlar bir dost olarak acı söyleyeceğim, yabancılara iş vermeyi tercih etmiyorlar. Bildiğiniz gibi Güney Kore yüz ölçümü olarak çok büyük bir ülke değil. Ve nüfusu da topraklarına göre fazla. Bu nedenle genelde kendi vatandaşlarına iş veriyorlar. Hele ki Samsung gibi Hyundai(bunun okunuşu hundayi değil hyonde) gibi şirketlerde çalışmak istiyorsanız smart,intelligent,skillful,presentable ve successful olmanız, en azından bu yazdıklarımı anlamanız gerekiyor.
Giderim Türkçe öğretmeni olurum derseniz, şansınız olabilir. Yine de çok fazla rakibinizin olduğunu unutmayın. Ayrıca Kore yerleşik yabancı da istemiyor. Turist olmanız onlar için daha makbul. Çünkü sığılmıyor ülkeye arkadaşlar. İstanbul'un Metrobüs'ü, İzmir'in İzban'ına çevirmeyelim caanım ülkeyi J

Velhasıl, amiyane tabirle 'adamlar çalışıyor' arkadaşlar. O yüzden de zenginler. Çok zenginler. Bu hızlı dönen çarka girmeyi başaramamış insanlar da hala köylerde geleneksel yaşamlarına devam ediyorlar. Kimine göre fakir ve sefil kimine göreyse doğal ve huzurlu bir yaşam sürüyorlar.


161 yorum:

 1. İrem abla korede yasamak zor mu ? Çünkü üniversiteyi seul de okumak istiyorum ve kimin dediğine inanacagımı bilemedim çok zor oldugunu söylüyorlar sence yemek olsun iş olsun orda yasamak zor mu ? :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Canım benim,
   Şimdi ben yıllarca kalmadım Kore'de. Ama yakında epeyce bir süre oradayım. Gözlemlerime göre şunu söyleyebilirim ki kişiye göre değişiyor.
   İstanbul'da yaşamak gibi düşün biraz. Kore, çok ağır kapitalist bir ülke. Çok para kazanmazsan güzel bir yaşamın olmaz. Para için de çok çalışman lazım tabii ki. İntihar oranı en yüksek ülke Kore. Çünkü insanlar çalışma şartlarına dayanamıyorlar.
   Bunun dışında eğlence sektörü çok gelişmiş. İnsanları stresten arındırmak gerekiyor sonuçta. Yemek olarak yine senin damak lezzetine kalmış bir şey. Alışırsan seversin elbette. İş bulmak zaten yabancılar için zor, dediğim gibi çok tercih etmiyorlar.

   Şunu belirteyim ki Kore'den kaçmak isteyen çok fazla Koreli var. Biraz daha rahat yaşamak için bunu istiyorlar. Ama bence Kore'nin yaşam standartları çok yüksek. Senin nasıl biri olduğunla alakalı sevip sevmemen. Az çalışayım rahat olayım ama az gelişmiş bir ülkede yaşayayım dersen tercihin Kore olmamalı. Kore'yi seçiyorsan da yarışa hazır olmalısın :)

   Sil
  2. FİNANSAL ÖZGÜRLÜK İÇİN EN İYİ MEVCUT YOL {upstoxfunding@yahoo.com}
   Finansal özgürlüğü mi arıyorsunuz? Borcunuz var mı, yeni bir işe başlamak için bir krediye mi ihtiyacınız var? Ya da finansal olarak çöküşün, bir araba ya da ev satın almak için bir krediye ihtiyacınız var mı? Hiç bankan tarafından hiç finanse edilmedin mi? Paranı geliştirmek mi istiyorsun? Faturalarınızı ödemek için bir krediye ihtiyacınız var mı? Daha fazla görünmeyerek, her tür krediyi başkaları için çok uygun bir% 3 faiz oranına sahip olmak için bir fırsat için memnuniyetle karşılıyoruz. Bilgi için bize şu adresten e-posta gönderin: {upstoxfunding@yahoo.com}
    
   Kötü bir krediniz var mı? Faturalarını ödemek için paraya ihtiyacın var mı? Yeni bir işe başlamak gerekli mi? Yetersiz fon nedeniyle tamamlanmamış bir projeniz var mı? Size fayda sağlayacak herhangi bir uzmanlığa yatırım yapmak için paraya ihtiyacınız var mı? Ve ne yapacağını bilmiyorsun. Aşağıdaki kredileri sunuyoruz: Hem bireysel krediler [güvenli ve teminatsız], İşletme kredileri [güvenli ve teminatsız], kombinasyon kredileri, Öğrenci kredileri, Konsolidasyon kredileri ve diğerleri.

   Şirket adı: UPSTOX FUNDING
   Şirket E-posta: upstoxfunding@yahoo.com
   Metin / Çağrı: (302) 273-5794.

   Sil
 2. Kore'de estetik fiyatları ne kadar? Ayrıca yabancı öğrencilere kafelerde çalışmak için part-time yani iş verirler mi?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. estetik fiyatları ile ilgili bir bilgim yok ama Türkiye'den biraz daha ucuz olduğunu duymuştum. Yine de paramızın değeri düşük olduğu için bize pahalı gelebilir.
   Kafelerde kaçak olarak çalışabilir misiniz bilmiyorum ama sigortalı(resmi) çalışacaksanız işyerinizden yazı palan alıp pasaportunuzla göçmen ofisine başvurmanız gerekiyor. ayrıca bir seneden fazla çalışamıyorsunuz gibi belli kuralları var. Çok kolay olmasa gerek. Birde tabii çok iyi Korece lazım. Yabancı çalışan tercih etmiyorlar, ben hiç görmedim.

   Sil
 3. Selam bende güney kore aşığı birgencim.sizden dil desteği almak aynı zamanda tanışmak isterim.ilgin için şimdiden teşekkür ederim

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Fatih,
   Dil desteği almak için bir kursa yazılmanı tavsiye ederim, internet üzerinden bunu başarabileceğimizi sanmıyorum.
   Ayrıca evde çalışmak istersen Korece'ye başlangıç için güzel bloglar var. Google'da aratırsan bulabilirsin :)
   İyi günler.

   Sil
  2. Selam bu başlangıç için dediğiniz birkaç blog linki atabilir misiniz? :)

   Sil
  3. Ben bu blogtan yararlanmıştım http://koreceogrenelim.blogspot.com.tr/

   Sil
 4. Hyonde'de çalışma durumu olabilir sanırım *.* orada ev kiraları ne durumda acaba? Korece dili türkçe ile aynı dil ailesinde biraz daha kolay olabilir mi? herhalde kişilere bağlı dediğiniz gibi ama bilen biri oldugunuz için görüşleriniz nedir

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Korece'yi öğrenmek bizim için kolay. Ama seviye yükseldikçe zorlaşan bir dil. yani günlük konuşmayı altı aylık kurs alan herkes yapıyor ama iş için esaslı bir Korece bilmek gerekli.
   Ev kiraları çok yüksek ne yazık ki. Başka bir yazımda bundan bahsetmiştim. Seoul'de kiralayacaksanız epey bir miktar gerekli olacaktır.

   Sil
  2. Bu sıkıntı olur : (
   Dil o kadar dert değil de ev için bir miktar para biriktirmeden kalkışmamak gerekiyor sanırım

   Sil
 5. Siz ne amaçla korede bulunuyosunuz is okul tatil ?

  YanıtlayınSil
 6. Siz ne amaçla korede bulunuyosunuz is okul tatil ?

  YanıtlayınSil
 7. Siz ne amaçla korede bulunuyosunuz is okul tatil ?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Daha önce seyahat etmiştim, şimdi ise eğitim amacıyla buradayım.

   Sil
 8. bulunacağım, iş için olacak eğitimde oraya gidince duruma göre şekillenir büyük ihtimalle.

  YanıtlayınSil
 9. İrem abla ben baş örtülüyüm peki benim is bulmam dahada zorlaşiyomu? Korede islami dinine bakiş acisi cok az rica etsem cevaplarmisin.

  YanıtlayınSil
 10. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
 11. Selam irem hanim ben seul e 1 haftalik tatil için gidecem. Günlük ev kiralama yi düşünülüyorum tavsiyeniz nedir.

  YanıtlayınSil
 12. Başı kapalı insanlara korede nasıl davranıyorlar? Lütfen cevap verin 🙏

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Basi kapali insan cok yok burda ama islam dinini cok kotu goster mis ler on yargilari cok faz la mama her hangi bir sikinti cikar miyor lar

   Sil
  2. Basi kapali insan cok yok burda ama islam dinini cok kotu goster mis ler on yargilari cok faz la mama her hangi bir sikinti cikar miyor lar

   Sil
 13. Başı kapalı insanlara korede nasıl davranıyorlar? Lütfen cevap verin 🙏

  YanıtlayınSil
 14. Merhaba bastan beliertmek isterim icimde bi art niyet yok yalnis an lama beni o ulkede hersey çok guzelmis benim ilgimi ceken sey ordaki yasam tarziydi ayni zamanda bir erkegim ve bayanlari ilgi alanim oldu. Mukemmel bi yasam icin Elbette cok calismak gerekiyor ama bu kadar korkutmamak gerekli bence Yani insan bir seyi severe yaparsa Asla sıkılmaz öyle degilmi ben 18 yasindayim elektrk yuksek gerilim okuyorum araba ordaki Piyasada bu bolumun iscisi araniyormu merak ettim bilginiz var ise soylerseniz minnettar kalirim ayni zamanda arabalara cok fazla ilgim var ordada Oto uzerine is olanagi oldugu soyleniyor ovmek gibi olmasın 6 yasindan beri direksiyon dayim Yani uni yi auto uzerine yapsam 1 2 yil icersinde cok iyi yerlere gelebilcegime inaniyorum cok konustum ama 3 Saat hevesle bir arastirma yaptiktan sonra bunlari paylasmak huzur veriyor

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Eğer Koreli biriyle evlenmek istiyorsan maddi durumunun çok çok iyi olması gerekiyor yoksa yabancıları tercih etmiyorlar benim kuzenimin kocası koreli oradan biliyorum. Kayın babası biz Türklere kız vermeyiz ama kız alırız demişti.kalbini kırmak istemem ama Türk erkeklerinden pek fazla hoşlanmıyorlar

   Sil
 15. Telefon arizali oldugu icin duzgun yazamadim kusura bakmayin

  YanıtlayınSil
 16. Merhabalar umarım bir cevap verirsiniz çünkü bu cevaba çok ihtiyacım var :)
  Üniversite öğrencisiyim ve bu yaz yurtdışı stajı yapacağım. Seçim şansım var ve ben bir numaraya Güney Kore yazdım ancak vejetaryenim. ne kadar zorluk yaşarım. sizce tercihimi değiştirecek kadar beni etkiler mi? şimdiden teşekkürler :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yiyecek konusunda. Sikinti cok yasamaz sin. Paran varsa herseyi bulabilirsin

   Sil
  2. Yiyecek konusunda. Sikinti cok yasamaz sin. Paran varsa herseyi bulabilirsin

   Sil
 17. Samil abinin yazdıkları beni bi miktar korkuttu . Kore de yaşamayı istiyorum ama bundan sonra sadece tatil yeri olarak kalabilir aklımda :D . Samil abi öldürdün şuan beni hayalimi kararttın ama saol bilgi için canım Türkiyem

  YanıtlayınSil
 18. Samil abinin yazdıkları beni bi miktar korkuttu . Kore de yaşamayı istiyorum ama bundan sonra sadece tatil yeri olarak kalabilir aklımda :D . Samil abi öldürdün şuan beni hayalimi kararttın ama saol bilgi için canım Türkiyem

  YanıtlayınSil
 19. bende korede dil eğitimi almak istiyorum.ailecekte yerleşmeyi düşünüyoruz.bu husuta yardımcı oabilecek varsa bana ulaşırsa sevinirim. damlaleblebici@gmail.com

  YanıtlayınSil
 20. bende korede dil eğitimi almak istiyorum.ailecekte yerleşmeyi düşünüyoruz.bu husuta yardımcı oabilecek varsa bana ulaşırsa sevinirim. damlaleblebici@gmail.com

  YanıtlayınSil
 21. Ben 4 aydir korece egitimi aliyorum. Saglik meslek Lisesi 2. Sinif ogrencisiyim. 2 yil icinde korecemi kusursuzlastirmak istiyorum. Okul not ortalamam 80'in ustunde. Burs sinavlarina girmeyi dusunuyorum. Sorun su ki ingilizcem hic yeterli degil. Duyduguma gore hemsirelik okullari ingilizceymis orda ingilizce hazirlik okumam yeter mi yoksa universiteye girmeden mi ingilizcemin iyi olmasi lazim? Bir de universite bolumleri icin ayri sinavlar gerekiyor mu? Mesela seoul national university'de hemsirelik bolumu var. Bu bolumu okumak icin topic sinavinda 4 ustu ve okul ortalamam 80 ustu olmasi yeterli mi ? Aslinda tek merak ettigim ingilizcenin ne derece olmasi 😧

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kore dil eğitimini acaba Nerede alıyorsun bende almak istiyorum da

   Sil
  2. Kore dil eğitimini acaba Nerede alıyorsun bende almak istiyorum da

   Sil
 22. Kore'de başörtüsü nasıl karşılanıyor? Hangi iş alanlarında orada çalışma imkanı bulabiliriz. Bilen yazsın lütfen

  YanıtlayınSil
 23. Kore'de başörtüsü nasıl karşılanıyor? Hangi iş alanlarında orada çalışma imkanı bulabiliriz. Bilen yazsın lütfen

  YanıtlayınSil
 24. Iremhanım bu anlattiklariniza demokratik özür medeniyetlerde NEO-LIBERALIZM diyorlar. Neo-liberalizm yasam seklide INSANIN sömüren bir yapiya sahiptir. Ondan sonra sizin gibiler kalkip Kore söyle iyi böyle iyi, rada displini ögrendim, calismayi ögrendim gibi sacmaliklari buraya yaziyor. Kendinizi Neo-Liberalizmin kölesi yapmayin. Gönüllü kölelik yapmak istiyorsaniz KORE yi gidip göremekte yarar var.

  YanıtlayınSil
 25. Iremhanım bu anlattiklariniza demokratik özür medeniyetlerde NEO-LIBERALIZM diyorlar. Neo-liberalizm yasam seklide INSANIN sömüren bir yapiya sahiptir. Ondan sonra sizin gibiler kalkip Kore söyle iyi böyle iyi, rada displini ögrendim, calismayi ögrendim gibi sacmaliklari buraya yaziyor. Kendinizi Neo-Liberalizmin kölesi yapmayin. Gönüllü kölelik yapmak istiyorsaniz KORE yi gidip göremekte yarar var.

  YanıtlayınSil
 26. Ben neler döndüğünün farkındayım, Kore'nin ne kadar kapitalist bir ülke olduğunu da görüyorum ama bu sistemde zincir dışında kalırsanız aç kalıyorsunuz. Ben ormana yerleşip domates yetiştirecek bir yapıya da sahip değilim karakter açısından. Ayrıca kendini fiziki veya bilgi açısından geliştirmenin bir zararı yok. + Kore'de yaşıyorum şu an.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İrem hanım ben ne yabancı dil istiyorum ne de sosyal aktivite bana sadece iş lazım. Madem gönüllerde koreyi çok iyi bilen biri olarak yer aldın o zaman bana da bi yol aç ya da göster.

   Sil
  2. Kullanıcı adıyla yorum paylaşmadım internette sorum var galiba. Eğer gerçekten bi yardımın olmasını istiyosan ulaşmanı Rica ederim ünal dalar

   Sil
  3. Kullanıcı adıyla yorum paylaşmadım internette sorum var galiba. Eğer gerçekten bi yardımın olmasını istiyosan ulaşmanı Rica ederim ünal dalar

   Sil
  4. İrem hanım ben ne yabancı dil istiyorum ne de sosyal aktivite bana sadece iş lazım. Madem gönüllerde koreyi çok iyi bilen biri olarak yer aldın o zaman bana da bi yol aç ya da göster.

   Sil
  5. Slm ben M agazinci basın mensubuyum.mail adresinizi veya facebook takı bağlantı bizi yazarsanız sevinirim bu arada balcovadanim ama istanbuldayim tesekkurler

   Sil
  6. Slm ben M agazinci basın mensubuyum.mail adresinizi veya facebook takı bağlantı bizi yazarsanız sevinirim bu arada balcovadanim ama istanbuldayim tesekkurler

   Sil
 27. meraba irem hanım koreye gitmeden önce korece bilmemiz şartmı acaba ingilizceyide iyi bilmiyorsak öncelikle ne yapmamız lazım paylaşımlar ve soru sormamız için yani bir nevi yardımınız için sağolun

  YanıtlayınSil
 28. güney kore deki yaşlıların durumu nasıl onlara uygulanan bakım politikası,huzur evleri,devletin ve özel sektörün yaptıkları neler?

  YanıtlayınSil
 29. İrem abla meraba.bloğunu bi kaç gün önce takip etmeye başladım ve çok çok güzel.bn lise 2.sınıf öğrencisiyim ben büyüdüğümde güney koreye tatil için gitmek istiyorum.bunun için korece bilmelimiyim ya da ingilizce yeterli olurmu..yeterli olursa ne düzeyde ingilizce bilmem gerekli.oraya gidebilmem için tm olarak ne kadar bütçe ayırmalıyım mesala 2 haftalık bi tatil için !esala banabi rakam söylermisin ..😺😺bide bn kapalıyım acaba bu insanların kapalılara bakış açıları nasıl..son olarak oranın üniversite ortamını çok merak ediyorum..biliyorum çok soru sordum ama bilen birinden öğrenmek istiyorum..şimdiden çok saol irem abla😊😊☺☺☺

  YanıtlayınSil
 30. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
 31. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
 32. Merhaba . Ben bisey sormak istiyorum. Kore de egitim icin bulunuyosunuz sanirim. Bende kac senedir bunu istiyorum. Ama nasil yapicam inanin bilmiyorum. Nasil bir egitim alabilirim orada? Yardimci olur musunz. Inanin orada yasamak bana huzur verir.. tesekkurler

  YanıtlayınSil
 33. İrem abla koreye hayranım. Bunun için koreyle ilgili çok yorum okuyorum. İki ay evel korece ögrenmeye başladım. Bana gore iyi ama sanki biraz yetersiz geliyor. Bir kaç onerecegin site var mı ? (Yappudda dışında)

  YanıtlayınSil
 34. güney korede yaşadınız mı yoksa yaşıyor musunuz şuan

  YanıtlayınSil
 35. Irem abla korece ve ingilizce ogrensek is imkanimiz olurmu

  YanıtlayınSil
 36. Merhaba irem hanim benim 20 yillik Koreli arkadaşım var türkiyede ortak Şirketimiz vardı kapattik koreye döndü şimdi jeju adasında Türk restoranı açıyor ve beni yardım için çağırıyor yorumlara bakıyorum kore baya zor bi ülke ve bende hiç yabancı dil yok arapca hariç kafam çok karışık gidip gitmeme konusunda Türk yemeklerini seviyorlarmi is yaparmi gittiğime degermi bilmiyorum yorumlarınız benim için çok kıymetli cevap verirseniz çok teşekkür ederim

  YanıtlayınSil
 37. Merhaba irem hanim benim 20 yillik Koreli arkadaşım var türkiyede ortak Şirketimiz vardı kapattik koreye döndü şimdi jeju adasında Türk restoranı açıyor ve beni yardım için çağırıyor yorumlara bakıyorum kore baya zor bi ülke ve bende hiç yabancı dil yok arapca hariç kafam çok karışık gidip gitmeme konusunda Türk yemeklerini seviyorlarmi is yaparmi gittiğime degermi bilmiyorum yorumlarınız benim için çok kıymetli cevap verirseniz çok teşekkür ederim

  YanıtlayınSil
 38. Merhaba. Ben otomotiv mühendisliği okuyorum ve ilerde Korede çalışmak istiyorum. Otomotiv sektörüyle ilgili bir bilginiz var mı?

  YanıtlayınSil
 39. Vai jūs meklējat biznesa aizdevums? personas aizdevums, mājas aizdevums, auto aizdevums, students aizdevums, parādu konsolidācijai aizdevums, nenodrošinātu aizdevumu, riska kapitāls utt .. Vai tu esi bijis atteikts aizdevumu banka vai finanšu iestāde par jebkuru iemeslu dēļ. Mēs esam privāto aizdevēju, aizdevumus uzņēmumiem un privātpersonām ar zemu un pieejamu procentu likmi 2% procentu likmi. Ja ir interese? Sazinieties ar mums šodien pie (fredrickpetersonloan@gmail.com) un saņemt savu aizdevumu šodien
  Sveicieni,
  Fredrick Peterson investīcijas Team

  YanıtlayınSil
 40. Sevgili Beyefendi / Hanımefendi,
    Şu anda% 3 gibi düşük bir faiz oranıyla siz değerli müşterilerimize Noel kredi veriyoruz. oxford_loanfinances@hotmail.com : bizim e-posta yoluyla şimdi uygula

  YanıtlayınSil
 41. geri 3 yıl boyunca bir kredi ihtiyacı vardı ben bazı borç veren en Güney Afrika'da tarafından $ 14,500.00 üzerinden scammed Ama bu Tanrı korkusu adamdan uygulandığında Bay James Ben kredileri çağrıldığında hepinize selamlar ben abd den Bayan Luz duyuyorum onun şirket de e-posta gibi güvenli ve hızlı e-posta ile irtibata i size bildirecektir aldatmaca faaliyetlerinin herhangi iz bırakmadan ihtiyacı olan $ 150.000,00 kredi miktarı ile bana yardım: jamesben614@gmail.com

  YanıtlayınSil
 42. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
 43. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
 44. Dikkat, dikkat, dikkat !!
  Tanrıya güveniyoruz.
  Bir krediye ihtiyacınız varsa
  Müslüman topluluğuna hoşgeldiniz (islamî kredi hazinesi)
  Genel halkın talep ettiği fonların ve finansal kaynakların yüksek taleplerini karşılamak için güvence altına alınmış ve güvence altına alınmış her türlü krediyi sunuyoruz. Aşağıdaki kredinin% 2 faiz oranı ile 20 yıllık bir geri ödeme periyodu aşamaz.

  Herhangi bir nedenden ötürü bir kredi veya finansmana ihtiyacınız mı var? Örneğin:

  > Kişisel Krediler, İş Geliştirme,
  > Iş, eğitim,
  > Borç Konsolidasyonu,
  > Mali yardım
  Sağlık kredisi e.t.c.

  Bugün e-posta ile bize ulaşın: islamicloantreasure@gmail.com

  YanıtlayınSil
 45. verdiğin linke şöyle bir göz gezdirdim (korece öğrenme ile alakalı) kişisel kanaatim koreceyi sökmek için teknik resimin baya iyi olması lazım :)

  YanıtlayınSil
 46. Hello Everybody,
  My name is Mrs Sharon Sim. I live in Singapore and i am a happy woman today? and i told my self that any lender that rescue my family from our poor situation, i will refer any person that is looking for loan to him, he gave me happiness to me and my family, i was in need of a loan of S$250,000.00 to start my life all over as i am a single mother with 3 kids I met this honest and GOD fearing man loan lender that help me with a loan of S$250,000.00 SG. Dollar, he is a GOD fearing man, if you are in need of loan and you will pay back the loan please contact him tell him that is Mrs Sharon, that refer you to him. contact Dr Purva Pius,via email:(urgentloan22@gmail.com) Thank you.

  BORROWERS APPLICATION DETAILS


  1. Name Of Applicant in Full:……..
  2. Telephone Numbers:……….
  3. Address and Location:…….
  4. Amount in request………..
  5. Repayment Period:………..
  6. Purpose Of Loan………….
  7. country…………………
  8. phone…………………..
  9. occupation………………
  10.age/sex…………………
  11.Monthly Income…………..
  12.Email……………..

  Regards.
  Managements
  Email Kindly Contact: urgentloan22@gmail.com

  YanıtlayınSil
 47. Meraba bn lise uc dil öğrencisiyim. Ve hayalim hep korede yaşamaktı. Bunun için korede eğitim almak istiyorum. Fakat türkiyede dil bolumu mezunlari sadece inglzce ogrtmnligi vs vs seylerle ilgilnebiliyor ve bn ogretmnligi grcekten seviyorum. Eger koreye gidersem ogretmenlik ypma şansimvar mi? Hangi universteler iyi? Bu konuda napmam gerekiyor grcekten kafam cok karisik okul ve okul disi cevremde yurtdisiyla alakalibisi bilen pek yoknettende aratirma yapinca kfamda dha coksoru isaretleri o!uyor. Lutfen bnmle en kisa zmnda iletişime gecebilir misin ablacim tesekkurler. Ozlemtezcan55@gmail.com

  YanıtlayınSil
 48. Güney korede çalışan maaşları az mı çok mu yani ?

  YanıtlayınSil
 49. *% 3 faizli kredi oranı sunar
  * Nakitsiz Girişimci İçin Sigorta
  * Para garantisi

  İyi kredi puanıyla, Credit Financier Home, bireysel veya şirket veya kooperatif derneklerine, endüstriyel ve kişisel çıkarlar için teminatlı krediler ve teminatsız krediler sunar.

  İletişim Adresi:
  Doğrudan posta
  creditfinancierhome@gmail.com

  YanıtlayınSil
 50. Merhaba!

  Mali yardıma mı ihtiyacınız var? Parayı takip edin ve hemen her türlü krediyi elde edin!

  1,000 TL'den 10,000,000,00 TL'ye
  * Amaç *% 3 faiz oranı
  * Seçim 1-20 yıl arasında öderler.
  * Aylık ve yıllık ödeme planı arasında seçim yapın.
  * Kredinin esnekliği.

  Yardım için lütfen bize yoluyla bizimle iletişime geçin.
  Whatsapp: +15189309882
  E-posta: creditfinancierhome@gmail.com

  İçtenlikle
  yönetim

  YanıtlayınSil
 51. *% 3 faizli kredi oranı sunar
  * Nakitsiz Girişimci İçin Sigorta
  * Para garantisi
  * 1,000 TL'den 100,000,000 TL'ye kadar kredi teklifi

  İyi kredi puanıyla, Credit Financier Home, bireysel veya şirket veya kooperatif derneklerine, endüstriyel ve kişisel çıkarlar için teminatlı krediler ve teminatsız krediler sunar.

  İletişim Adresi:
  WhatsApp: +15184181390
  Doğrudan posta:
  creditfinancierhome@gmail.com

  YanıtlayınSil
 52. Merhaba ben şeyi sormak.istiyorum bilginiz varmı bilmiyorum ama diyelim ki benim burada mesleğin var ornegin doktorun oraya gittiğimde kendi mesleğini yapabliuormuy

  YanıtlayınSil
 53. irem abla ben güney kore de yaşamak istiyorum ama bizi kabul etmeyeceklerini söylüyorsun. Yani şimdi bizim kardeş ülkemiz olduğu halde bizim orda yaşamamızı istemiyorlar mı???

  YanıtlayınSil
 54. Herkese merhaba, hatice atagül'im bir mukim / vatandaşım. Ben 38 yaşındayım, girişimci / iş kadınıyım. Bir zamanlar proje / işimi finanse etmekte güçlük çekiyordum. Beni şirketinden 500.000 TL değerinde bir kredi almak için bir para havalesi olan Bay Williams Sean'a tanıtan iyi bir arkadaşım olmazsa. Onlarla temasa geçtiğimde, kredilerimin onaylanması için 48 saat sürdü ve kredi koşullarını ve koşullarını belirten tüm yöntemleri gördükten sonra hesabıma geçtim. Kötü krediniz olsa bile hizmet sunmaya devam ediyorlar. Ayrıca İşletme kredisi, Ev kredisi, Kişisel kredi, Araba kredisi, İş kurma kredisi ve İş Genişletmesi gibi her türlü kredi imkânı sunar. Acil bir mali yardıma ihtiyaç duyarsanız bugün onlarla iletişime geçebilirsiniz.

  e-posta yoluyla: creditfinancierhome@gmail.com
  WhatsApp: +15184181390

  Benim için yaptıklarından ötürü onlara nasıl teşekkür edeceğimi bilmiyorum, fakat Tanrı Williams Sean'ı güçlü bir şekilde ödüllendirecek.

  Teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 55. *% 3 faizli kredi oranı sunar
  * Nakitsiz Girişimci İçin Sigorta
  * Para için garanti

  İyi kredi puanıyla, Credit Financier Home, bireysel veya şirket veya kooperatif derneklerine, endüstriyel ve kişisel çıkarlar için teminatlı krediler ve teminatsız krediler sunar.

  İletişim Adresi:
  Whatsapp: +15184181390
  Doğrudan posta
  creditfinancierhome@gmail.com

  YanıtlayınSil
 56. Selam irem ben suan endonezyadayim ve buradan koreye gecmek istiyorum... sizinle kontak kurmamiz mumkun mu? Sormam gereken birkac sey var... see you
  Whatsapp: +62878 4515 4939

  YanıtlayınSil
 57. Getting a legitimate loan have always been a huge problem To clients who have financial problem and need solution to it. The issue of credit and collateral are something that clients are always worried about when seeking a loan from a legitimate lender. But.. we have made that difference in the lending industry. We can arrange for a loan from the range of $5,500. to $500,000.as low as 1% interest Kindly respond immediately to this email: bdsfn.com@gmail.com
  Email : bdsfn.com@gmail.com
  Emaill: anatiliatextileltd@gmail.com
  Our Services Include the Following
  Debt Consolidation
  cond Mortgage
  Business Loans
  Personal Loans
  Family loan
  International Loans
  Loan for any kinds
  E.T.C

  No social security and no credit check, 100% Guarantee. All you have to do is let us know exactly what you want and we will surely make your dream come true. (LEND UP LOAN ). says YES when your banks say NO. Lastly, we fund small scale loan firm, intermediaries, small scale financial institutions for we have unlimited capital. For further details to go about procuring a loan contact us, Kindly respond immediately to this email: bdsfn.com@gmail.com
  Email : bdsfn.com@gmail.com
  Emaill: anatiliatextileltd@gmail.com
  Best Regards.
  Mrs.Emilia FedorcakovaGetting a legitimate loan have always been a huge problem To clients who have financial problem and need solution to it. The issue of credit and collateral are something that clients are always worried about when seeking a loan from a legitimate lender. But.. we have made that difference in the lending industry. We can arrange for a loan from the range of $5,500. to $500,000.as low as 1% interest Kindly respond immediately to this email: bdsfn.com@gmail.com
  Email : bdsfn.com@gmail.com
  Emaill: anatiliatextileltd@gmail.com
  Our Services Include the Following
  Debt Consolidation
  cond Mortgage
  Business Loans
  Personal Loans
  Family loan
  International Loans
  Loan for any kinds
  E.T.C

  No social security and no credit check, 100% Guarantee. All you have to do is let us know exactly what you want and we will surely make your dream come true. (LEND UP LOAN ). says YES when your banks say NO. Lastly, we fund small scale loan firm, intermediaries, small scale financial institutions for we have unlimited capital. For further details to go about procuring a loan contact us, Kindly respond immediately to this email: bdsfn.com@gmail.com
  Email : bdsfn.com@gmail.com
  Emaill: anatiliatextileltd@gmail.com
  Best Regards.
  Mrs.Emilia Fedorcakova

  YanıtlayınSil
 58. Noel tekrar burada ve biz bunu tarzda kutlamanıza yardımcı olmak için buradayız BISHOP ELIJAH LOAN COMPANY, şirketlere ve özel kişilere düşük bir% 2 oranında bir kredi veriyor. 1000 dolardan 10 000 000 00 dolara herhangi bir tutar. paraya mı ihtiyacınız var? bir ev almak ister misin? araba almak istiyor musun? Kişisel kullanım için paraya mı ihtiyacınız var yoksa hızlı bir şekilde borçlarını ödemek mi istiyorsunuz? daha fazla arama BISHOP ELIJAH LOAN COMPANY, KREDİ SORUNLARINDA GÜVENİLİR ŞİRKET'iniz. bugün e-posta yoluyla bize ulaşın: bishopelijahloanfirm002@hotmail.com yaptığın için mutlu olacaksın.

  YanıtlayınSil
 59. Evet öyleyse e-postaniz varsa, herhangi bir nedenle bir krediye ihtiyaciniz var mi ericfinancee@outlook.com

  YanıtlayınSil
 60. Günaydın Sevgili kardeşlerim İslam, biz are güvenilir mali şirket, saygın, meşru ve kredite kredi şirketi. Biz Müslümanlar için borç para ve % 3 faiz oranıyla mali yardıma muhtaç insanlara layık güveniyorum. Kötü kredi veya faturaları ödemek için paraya ihtiyacı olan var mı? ya da bir iş kredi ihtiyacı? Kredi sunmak için memnuniyet duyarız gibi yararlanıcı güvenilir yardımcı bilgilendirmek için bu orta götürmeme izin ver.Yazınız ile bilgi aşağıda. Yanıt sonra bir kredi başvuru formu doldurmak için gönderilir. (Orada hiçbir kredi kontrolü, % 100 Garantili!) Umarım bana hizmet etmek izin verir. İçtenlikle.

  İletişim Adresi:
  WhatsApp: +15184181390
  E-posta adresi:
  creditfinancierhome@gmail.com

  YanıtlayınSil
 61. Günaydın Sevgili kardeşlerim İslam, biz are güvenilir mali şirket, saygın, meşru ve kredite kredi şirketi. Biz Müslümanlar için borç para ve % 3 faiz oranıyla mali yardıma muhtaç insanlara layık güveniyorum. Kötü kredi veya faturaları ödemek için paraya ihtiyacı olan var mı? ya da bir iş kredi ihtiyacı? Kredi sunmak için memnuniyet duyarız gibi yararlanıcı güvenilir yardımcı bilgilendirmek için bu orta götürmeme izin ver.Yazınız ile bilgi aşağıda. Yanıt sonra bir kredi başvuru formu doldurmak için gönderilir. (Orada hiçbir kredi kontrolü, % 100 Garantili!) Umarım bana hizmet etmek izin verir. İçtenlikle.

  İletişim Adresi:
  WhatsApp: +15184181390
  E-posta adresi:
  creditfinancierhome@gmail.com

  YanıtlayınSil
 62. Ben, doktorlar George Ben, dallas ilçe hastanesinden, hastane idaresine reklamları yapma fırsatı verdim internette çalışmaya başladım ve siz de açık havada olduğunuz gibi, böbrekler gibi organları tekrar almaya başladınız. Böbrekinizi satmak istersen, lütfen şu e-posta ile hastaneye başvurmaktan çekinmeyin: Dallas County Hospital Organs Surgery uzmanı ve bağışı risksiz, iyi para ödüyoruz ve biz de Iowa ABD'deyiz.
  ve bu bizim e-postamız:
  info.dallascountyhospital@gmail.com

  YanıtlayınSil
 63. İrem abla, ben Korece öğreniyorum. Fakat kendimi zorlamak istemediğimden ilerlemiyor. Kore'de iyi bir İngilizce ile hayatta kalabilir miyim? 3,5 sene Amerika'da yaşadım. İngilizce'm yeterince iyidir.. Umarım cevaplayan birisi olur^^

  YanıtlayınSil
 64. The loan offers trust and seriousness. I am a natural person who offers a loan between individuals and companies, for all other information, please contact us at: elenanino0007@gmail.com

  YanıtlayınSil
 65. Merhaba İrem Ablacım sizinle özelden görüşmek istediğim bir konu var yardımcı olabilirmisiniz

  YanıtlayınSil
 66. Ben Iowa City, ABD'de bulunan Iowa Lutheran Hastanesi'nden bir temsilciyim, hastanede yönetimin internette nasıl çalıştığını ve bu yıl insan organlarını alıp satması için tekrar başladığımızı ilan etme fırsatını verdim. Böbrek, Bu teklifle ilgileniyorsanız, lütfen aşağıdaki e-postadan bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin: Bağışçılarımızı iyi bir miktarda parayla ödüllendiriyoruz ve Organlarda uzmanız Cerrahide ve donör olarak risk yok o.
  Ve bu bizim e-postamız:
  iowalutheranhospital@gmail.com
  Ayrıca whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  YanıtlayınSil
 67. *% 3 faiz kredisi sunmaktadır
  * Nakitsiz Girişimci Sigortası
  * Para için garanti

  İyi kredi notu ile, Credit Financier Home, bireylere veya şirketlere veya kooperatif kuruluşlarına, endüstriyel ve kişisel faydalar amacıyla, teminatlı krediler ve teminatsız krediler sunmaktadır.

  İletişim Adresi: creditfinancierhome@gmail.com

  YanıtlayınSil
 68. Degerli Yatirimcilar / Finansal Arayanlar.

  Kayitli Özel Yatirimcilar / Kredi Borçlüyüz, FINANSAL YARDIMLARA NEDIR? Finansal karisiklik veya borçlariniz var mi? Finansman ihtiyaci olan bireylere ve sirketlere 1 yil içinde 30 yillik geri ödeme süresi için% 3 faiz orani ile kredi teklif ediyoruz. 5.000 ABD Dolari - 500.000.000 ABD Dolari arasinda degisen krediler veriyoruz, CURRENCIES: USD, CAD, KWD, OMR, SGD, RUB, GBP, AUD, MYR, ZAR, IDR, UAH, PHP, MUR, EURO.Ourlarimiz maksimum güvenlik için iyi sigortalidir bizim önceligimizdir. yasal bir borç veren mi? Yoksulluk içinde misin? Bir is kurmak için finansal yardima (LOAN) ihtiyaciniz var mi? Size finansal olarak yardimci olabiliriz.

  Ilgilendiginiz Bireysel VEYA Sirketler asagidaki adreslerden bizimle iletisime geçmelidir: Email: {mary.judy555@gmail.com}

  Ad Soyad:
  Gerekli Tutar:
  Kredi Süresi:
  Kredinin amaci:
  Iletisim numarasi:
  Ülke:
  Belirtmek, bildirmek:
  Seks:
  Saygilarimizla

  Hizmetin içinde
  Mrs.Mary Judy
  E-posta: (mary.judy555@gmail.com)

  YanıtlayınSil
 69. IYI GÜNLER,
   
  BIZ DÜNYANIN HER TARAFINDAN YILLIK 20 YIL GARANTI DÖNEMI IÇINDE 1 YIL ILE BÜYÜK MINIMAL YILLIK FAIZ ORANINDA% 0,5 ORANINDA ÖZEL, TICARI VE KISISEL KREDILER SUNMAKTADIR. 5.000 $ 'dan 90.000 $' a ulasan LOFLARIMIZA VERDIKLERIMIZ, MAKSIMUM GÜVENLIGINIZ IÇIN ÖNEMLIDIR.
   
  BÜYÜK YOLCULUKLARA YASAYAN NELERIN UYANDIRILMASI NASIL YASAYABILIRSINIZ? FINGERNAIL'LERINIZI HIZLIYOR MU? SIMDI KADAR YATIRIM YAPMAK, BÖYLECE KREDI KREDI YATIRIMINI ARAYIN, KÖTÜ KREDI TARIHINI DURDURMAK IÇIN YARDIMCI OLAN KISILERIN MISYONUMUZ OLDUGU WIN-WIN ÇÖZÜMÜNÜ KESFEDIN.

  ILGILEN KISILER ASAGIDAKI BASVURU FORMUNU DOLDURMALIDIR. E-POSTA ABD ILE: mary.judy555@gmail.com
   
  ADI:
  SEKS:
  ÜLKE:
  AMOUNT IHTIYACINIZ:
  SÜRE:
  TELEFON NUMARASI:
   
  ISBIRLIGINIZ IÇIN TESEKKÜRLER

  BAYAN. MARY JUDY
  CEO / BASKANI
  E-POSTA: mary.judy555@gmail.com

  YanıtlayınSil
 70. Iyi günler,

  Ben BayanMary Judy% 2'lik çok düsük bir faiz oraniyla kredi veren özel bir kredi veren borç vericiyim. Egitim kredisi, Isletme kredisi, ev kredisi, Tarim kredisi, Bireysel kredi, otomobil kredisi gibi her türlü krediyi veriyoruz ve diger iyi Neden, ayni zamanda,% 2 faiz oraninda 50.000 ABD Dolari - 100.000.000.00 USD araligindaki kredileri verdim. Krediye ihtiyaç duydugunuz miktara bagli olarak 1 - 15 yil arasi süre. Daha fazla bilgi için bize ulasin: mary.judy555@gmail.com

  Daha fazla bilgi için basvurun:
  Saygilarimla
  Mrs.Mary Judy
  CEO / Baskan
  Email: mary.judy555@gmail.com

  YanıtlayınSil
 71. Acil Ekonomik kredi. daha fazla arama. Mesru borç veren kurum için dogru sirkete basvurmak, finansal sorunu olan ve uygun bir faiz oraniyla çözüme ihtiyaç duyan müsteriler için her zaman büyük bir sorun olmustur. 4 is günü içinde islenir. Diger bankalar ve diger finans kurumlari tarafindan sürekli reddedildiniz mi? Mary Judy Kredi Finans Servisi, (10,000,00 $ To £ 100,000,000 $ ˆ £ Veya It \ 'in Euro ve USD, Pound) den arasinda degisen kredi sunuyoruz. Günlük% 2 faiz orani. Rekabet üstünlügü / Is genislemesi için is gelistirme kredileri. Sertifikali, güvenilir, güvenilir, verimli, hizli ve dinamikiz. Ve Emlak Ve Is Finansmani Her Türlü için bir isbirligi Financier, bugün bize ulasin: mary.judy555@gmail.com veya Whatsapp Telefon Numarasi: +2348132001736

  Email: mary.judy555@gmail.com

  YanıtlayınSil
 72. BURADA BENIM KENDIMI SEVIYORUM ÜZERINE TESTIMONY

  Merhaba, su anda Istanbul'da yasayan ASUMAN AYDAN'im. Su an dört çocukla dul biriyim ve Mayis 2016'da mali bir durumda kaldim ve faturalarimi yeniden finanse etmem gerekiyordu. Hem özel hem de kurumsal olarak çesitli kredi sirketlerinden borçlanmayi denedim ama asla basariya ulasamadi ve çogu banka kredimi reddetti. Ama Tanri'nin sahip olacagi gibi, bana 850.000 USD'lik bir kredi veren ve bugün bir isletme sahibi oldugum ve su anda çocuklarimin su anda iyi bir sekilde çalistigi özel bir kredi borç verenle tanistim. Teminatsiz bir kredi saglama, kredi kontrolü yok, sadece% 3 faiz orani ve daha iyi geri ödeme planlari ve çizelgesi ile isbirligi yapmayan referans, lütfen Bayan Mary Judy (mary.judy555@gmail.com) ile iletisime geçin. Bunu yaptigimi bilmiyor ama simdi çok mutluyum ve insanlarin kendileri hakkinda daha fazla bilgi sahibi olmaya karar verdim ve ayrica Tanri'nin onu daha fazla kutsamasini istiyorum. Ona e-posta yoluyla ulasabilirsiniz: mary.judy555@gmail.com

  YanıtlayınSil
 73. Hepinize merhaba

  Bu, ELVAN EMEL'in su anda Izmir'de yasamakta oldugunun farkindayim, sadece Mary Judy Finans Servisi'nden 25,000,00 $ 'lik kredimi aldigimi bilmenizi istiyorum, diger borç verenler tarafindan hayal kirikligina ugradiktan sonra, simdi yüzüme bir gülümseme koyduk Islerime ve diger kisisel ihtiyaçlara iyi bakabilirim, kredi için onlarla iletisime geçebilirsiniz çünkü bunlar en iyilerdir. Herhangi bir ciddi basvuru sahibi bu e-posta ile onlara su adresten ulasabilir: mary.judy555@gmail.com

  Krediniz için simdi onlara basvurun o bir yasal borç veren: mary.judy555@gmail.com

  Onlarin iyi olduklarini, seni aldatmadiklarini ve simdiye kadar çalistigim en iyi sirket olduklarini garanti ediyorum. Onlarin hizmetleri hizli ve okunakli. Sadece git ve kendin uygula ve ne hakkinda konustugumu gör.

  Mrs.Mary Judy

  YanıtlayınSil
 74. BÜYÜK BIR PARA KAZANIMINDAN KREDI GIDEN KREDI KONUSUNDA KREDI TESTIMONY

  Herkese merhaba, Benim ismim MRS CEMILE CEREN, Ankara Ankaraliyim, su anda Ankara'da yasiyordum. Internette bir kredi arayisina girdim, ve Lord beni gerçek bir borç veren kisiye, MARY JUDY LOAN FIRMASI'na götürdü. . {mary.judy555@gmail.com}, kiminle iletisime geçtigimi ve yeni bir isletme kurmak için 45.000 dolarlik bir kredi için istedigimi ve sürprizime göre 2 gün (48 saat) içinde istedigim krediyi aldim. Bir kredi almak için bir sirket ararken, insanlarin paralarinin nasil dolandigini çesitli ifadeler okudum ve korktum. Ben mutluyum ben MARY JUDY FINANSAL HIZMETLERI ile temas halinde oldum. MARY JUDY FINANSAL HIZMETI'yle e-posta yoluyla hizli bir sekilde iletisim kurmak için gerçek bir kredi veren borç veren: {mary.judy555@gmail.com} ve siz de benim gibi mutlu olacaksiniz. Iyi lord onlari korusun ve onlari ne yaptiklarindan dolayi çaba harcamadan ödüllendirin hayat. Gerçekten de en iyi borç verenler onlardir.

  YanıtlayınSil
 75. BÜYÜK BIR PARA KAZANIMINDAN KREDI GIDEN KREDI KONUSUNDA KREDI TESTIMONY

  Herkese merhaba, Benim ismim MRS CEMILE CEREN, Ankara Ankaraliyim, su anda Ankara'da yasiyordum. Internette bir kredi arayisina girdim, ve Lord beni gerçek bir borç veren kisiye, MARY JUDY LOAN FIRMASI'na götürdü. . {mary.judy555@gmail.com}, kiminle iletisime geçtigimi ve yeni bir isletme kurmak için 45.000 dolarlik bir kredi için istedigimi ve sürprizime göre 2 gün (48 saat) içinde istedigim krediyi aldim. Bir kredi almak için bir sirket ararken, insanlarin paralarinin nasil dolandigini çesitli ifadeler okudum ve korktum. Ben mutluyum ben MARY JUDY FINANSAL HIZMETLERI ile temas halinde oldum. MARY JUDY FINANSAL HIZMETI'yle e-posta yoluyla hizli bir sekilde iletisim kurmak için gerçek bir kredi veren borç veren: {mary.judy555@gmail.com} ve siz de benim gibi mutlu olacaksiniz. Iyi lord onlari korusun ve onlari ne yaptiklarindan dolayi çaba harcamadan ödüllendirin hayat. Gerçekten de en iyi borç verenler onlardir.

  YanıtlayınSil
 76. Kredimi nasil aldigimi gösteren kanit

  Merhaba arkadaslar!!! Benim adim Melis Aysenur Melike.i, 2 farkli Internet uluslararasi borç veren tarafindan donduktan sonra bana isik gösteren iyi Kredi Borçlusu'nu ifade etmek istiyor, hepsi bana bir sey vermeyen bir sürü ücret ödeyerek bana bir borç vermeyi vaat ediyor olumlu sonuç vermedi. Zor para kazanma parami kaybettim ve toplamda 15.000 ABD dolariydi. Ben bir gün ben scammed ve sonunda Mary Judy Loan Financial Service ve e-posta (mary.judy555@gmail.com) denilen bir yasal kredi sirketine bagli olan bir taniklik kadin karsisinda geldi ben internette geziniyorken internette gezinirken Sonunda kredisini aldi, bu yüzden ayni kredi sirketi ile baglanti kurmaya karar verdim ve sonra bana daha fazla aci çekmekten baska hiçbir sey yapmayan 2 farkli borç veren tarafindan nasil dolandirildigimi anlattim. Sirkete posta ile açikladim ve tek söyledigim, daha fazla aglamayacagini söylediler çünkü sirketimde kredimi alacagim ve ayni zamanda onlarla iletisime geçme konusunda dogru seçim yaptim. Ben kredi basvuru formu doldurdu ve bana ve benim sok talep edilen ile devam etti bu büyük Sirket (Mary Judy Loan Finansal Hizmet) tarafindan Bayan Mary Judy Tanri korkan kadin ve burada ben tarafindan 170.000,00 $ kredi verildi bugün mutluyum çünkü bu sirket bana bir borç vermisti, bu yüzden ben kendime verdigim parayi nasil kullandigini internette ifade etmeye devam edecegim. Acilen bir krediye mi ihtiyaciniz var? nazik ve hizli bir sekilde iletisim Bu büyük sirket simdi e-posta yoluyla krediniz için: (mary.judy555@gmail.com) o nazik duyarlidir.

  YanıtlayınSil
 77. Ben Iowa City, ABD'de bulunan Iowa Lutheran Hastanesi'nden bir temsilciyim, hastanede yönetimin internette nasıl çalıştığını ve bu yıl insan organlarını alıp satması için tekrar başladığımızı ilan etme fırsatını verdim. Böbrek, Bu teklifle ilgileniyorsanız, lütfen aşağıdaki e-postadan bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin: Bağışçılarımızı iyi bir miktarda parayla ödüllendiriyoruz ve Organlarda uzmanız. Cerrahide ve donör olarak risk yoktur. o.
  Ve bu bizim e-postamız:
  iowalutheranhospital@gmail.com
  Ayrıca whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  YanıtlayınSil
 78. *% 3 faiz kredisi sunmaktadır
  * Nakitsiz Girişimci Sigortası
  * Para için garanti

  İyi kredi notu ile, Credit Financier Home, bireylere veya şirketlere veya kooperatif kuruluşlarına, endüstriyel ve kişisel faydalar amacıyla, teminatlı krediler ve teminatsız krediler sunmaktadır.

  İletişim Adresi:
  Doğrudan posta
  creditfinancierhome@gmail.com

  YanıtlayınSil

 79. Merhaba herkes, ben Avustralya 'dan Cassie, ben Pirogova Medical Center (pirogovamnogoprofilklinika@gmail.com) doktor Maria Makarova yardım ile bugün yaşayan bir böbrek donör ve bakım ile işletilen ve cerrahi İsveç mükemmel gitti söylemek istiyorum, ben $300,000 Euro ödendi. başka insanlar tarafından aldatmış, ben çok temas var, sadece Doctor Maria en iyi ve sadece Doktor online tavsiye.
  hala bazı donör, bu yüzden sadece e-posta Doctor Maria ve Doktor Maria size böbrek donörü olmak istiyorum ve ben Cassie size başvuran biri olduğunu ve aynı zamanda benim gibi tanıklık olacak, şimdi yardım edebilir ve tüm mali sorun çözmek gerekir , kızım tekrar okula geri dönüp hala sağlıklı bir hayat yaşıyorum. bir böbrek donörü olmak sadece Doktor Maria e-posta. İsveç 'te kendi operasyonunu yaptım.

  (pirogovamnogoprofilklinika@gmail.com)
  bir böbrek donör sadece yukarıdaki e-posta doktor e-posta ve daha sonra bana teşekkür etmek.
  Teşekkürler Doktor Maria, sana her zaman borçluyum. Tanrı korusun

  YanıtlayınSil
 80. Dünyanın Amerikan kısmından bir kredi almaktan dolayı çok mutluyum, kredi başvurunuz için Bay Wilson Jones'la iletişime geçmek için her şeyden önce mali yardım almanızı tavsiye ediyorum. Borçlarımı ödemek için 100.000 liralık krediye ihtiyacım vardı ve faturalarımı ödemek için kredi başvurumu için onunla temasa geçtim ve kredimi başarılı bir şekilde aldım. Krediniz için lütfen e-posta ile iletişime geçin:

  E-posta adresi: creditfinancierhome@gmail.com

  YanıtlayınSil
 81. Biz Iowa City, Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Iowa Lutheran Hastanesi temsilcisiyiz, bir kez daha hastalarımız için böbrek almak için buradayız ve onlar kurtarmak için bir böbrek bağışlamak isteyen herkese iyi bir miktar para ödemeyi kabul etmişlerdir. Bir bağışçı olmak ister veya bir Hayatı kurtarmak istiyorsanız, aşağıdaki e-postada bize yazabilirsiniz.

  Bu, sizin için tamamıyla zengin olmanız için bir fırsattır. Bizimle% 100 güvenli işlem garantisi veriyoruz ve garanti ediyoruz, her şey yasalara uygun böbrek bağışçılarına göre yapılacaktır.
  Artık daha fazla zaman kaybetmeyin, lütfen bize iowalutheranhospital@gmail.com adresinden yazın.
  Ayrıca whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Iowa Lutheran Hastanesi.

  YanıtlayınSil
 82. Merhaba;

  Herhangi bir maddi sıkıntınız var mı? Borçlarınızı temizlemek için bir krediye ihtiyacınız var mı? Maliyenizi artıracak mısınız? Şirketini genişletmek isteyen bir iş insansın. % 2 faiz oranı ile herhangi bir para biriminde 3000 $ ve en fazla 500.000.000 $ en az, hizmetlerimiz son derece verimli, dayanıklı ve hızlıdır. Bizi cömertleştirin ve güvendiğimiz Tanrı'daki güvenilirliğimizden keyif alacaksınız.

  Hizmetler şunları içerir:
  * Kişisel Krediler
  * İşletme Kredileri
  * Ev Geliştirme
  * Mucit Kredileri
  * Otomatik Krediler
  vb. ..

  Bize ulaşın (martinlaurafinancefirm@gmail.com)

  İçtenlikle,
  Martin Laura.
  İmza.
  Whatsapp: +2349077216298

  YanıtlayınSil
 83. Dünyanın Amerikan kısmından bir kredi almaktan dolayı çok mutluyum, kredi başvurunuz için Bay Wilson Jones'la iletişime geçmek için her şeyden önce mali yardım almanızı tavsiye ediyorum. Borçlarımı ödemek için 100.000 liralık krediye ihtiyacım vardı ve faturalarımı ödemek için kredi başvurumu için onunla temasa geçtim ve kredimi başarılı bir şekilde aldım. Krediniz için lütfen e-posta ile iletişime geçin:

  E-posta adresi: creditfinancierhome@gmail.com

  YanıtlayınSil
 84. Biz Iowa City, Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Iowa Lutheran Hastanesi temsilcisiyiz, bir kez daha hastalarımız için böbrek almak için buradayız ve onlar kurtarmak için bir böbrek bağışlamak isteyen herkese iyi bir miktar para ödemeyi kabul etmişlerdir. Bir bağışçı olmak ister veya bir Hayatı kurtarmak istiyorsanız, aşağıdaki e-postada bize yazabilirsiniz.

  Bu, sizin için tamamıyla zengin olmanız için bir fırsattır. Bizimle% 100 güvenli işlem garantisi veriyoruz ve garanti ediyoruz, her şey yasalara uygun böbrek bağışçılarına göre yapılacaktır.
  Artık daha fazla zaman kaybetmeyin, lütfen bize iowalutheranhospital@gmail.com adresinden yazın.
  Ayrıca whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Iowa Lutheran Hastanesi.

  YanıtlayınSil
 85. ALMIGHT AJAH'IN BARIŞI OKUMANIZLA OLABİLİR.

  İsmim Türkiye'den Hansan Migy, aldığım kredi ile 10000000tl tutarındaki kredi kartımdan aldığım kredi kartı almazsınız. E-postayla: collins_jamesfinance555@hotmail.com veya whatsapp: +2349081926673

  YanıtlayınSil
 86. Orijinal ve Hızlı Kredi mi arıyorsunuz? Kredi koşullarımız 6 ay ile 300 ay arasında değişmektedir ve faiz oranımız sadece% 3 faizle başlamaktadır. Güvenlik, mülkün kendisinde ve Borçer'in deneyime dayanarak, projeyi zamanında ve bütçeyle tamamlayabilme kabiliyetidir. Ayrıca, mülkiyeti zaten mülkiyet sahibi olan veya mülklerinde önemli miktarda özsermayeye sahip olan yatırımcılara “nakit artırma kredileri” sağlıyoruz. mali yardım almak için bugün bize e-posta gönderin: (plutocreditfinancier@gmail.com)

  YanıtlayınSil
 87. Merhaba,
  İşe başlamak için acil bir krediye ihtiyacınız var mı, yoksa yeniden finanse edilmek için bir krediye ihtiyacınız var, Borcunu ödemek için bir krediye ihtiyacınız var mı? Bir araba ya da ev satın almak için bir krediye mi ihtiyacınız var? Evet, daha fazla endişe etmeyecek olursak, kredi kontrolü olmadan her türlü krediyi uygun bir faiz oranıyla sunuyoruz! e-posta ile bugün bize ulaşın: plutocreditfinancier@gmail.com

  YanıtlayınSil
 88. Merhaba,
  İşe başlamak için acil bir krediye ihtiyacınız var mı, yoksa yeniden finanse edilmek için bir krediye ihtiyacınız var, Borcunu ödemek için bir krediye ihtiyacınız var mı? Bir araba ya da ev satın almak için bir krediye mi ihtiyacınız var? Evet, daha fazla endişe etmeyecek olursak, kredi kontrolü olmadan her türlü krediyi uygun bir faiz oranıyla sunuyoruz! e-posta ile bugün bize ulaşın: plutocreditfinancier@gmail.com

  YanıtlayınSil
 89. Merhaba,
  Herkesin proje, iş, konut, konsolidasyon vb. Için daha fazla paraya ihtiyaç duyduğu yılın bu zamanı.
  Şu anda% 3'lük düşük bir oranla 24 saat kredi veriyoruz, ilgilenen müşterilerimiz lütfen bize ulaşın

  e-posta adresi: plutocreditfinancier@gmail.com
  Telefon: +442033221063

  YanıtlayınSil
 90. Biz Iowa City, Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Iowa Lutheran Hastanesi temsilcisiyiz, bir kez daha hastalarımız için böbrek almak için buradayız ve onlar kurtarmak için bir böbrek bağışlamak isteyen herkese iyi bir miktar para ödemeyi kabul etmişlerdir. Bir bağışçı olmak ister veya bir Hayatı kurtarmak istiyorsanız, aşağıdaki e-postada bize yazabilirsiniz.

  Zengin olmanız için bir fırsat budur, güvence altına alır ve size% 100 güvenli işlem garantisi veririz, her şey yol gösterici yasalara göre yapılacaktır.
  Artık daha fazla zaman kaybetmeyin, lütfen bize iowalutheranhospital@gmail.com adresinden yazın.
  Ayrıca whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Iowa Lutheran Hastanesi.

  YanıtlayınSil
 91. ŞİMDİ GEÇERLİ OLDUĞUNDA BİR KREDİ İHTİYACINIZ VAR. ( luiscarlosfinance@outlook.com )

  Kredimiz, işletmeden kişisel kredilere ya da uzun vadeli ya da kısa vadeli koşullara ve olumlu ilgiye sahiptir. oranlar (% 2). Kredi sürecimiz garantilerle çok hızlı ve güvenilirdir. Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için, e-posta adresimizden bizi ziyaret edin; luiscarlosfinance@outlook.com Lütfen bize ihtiyacınız olan kredi miktarını bildirin ve kredinin süresini isteyin. Sizden duymayı umuyoruz. Aşağıdaki e-posta adresine bir mesaj gönderebilirsiniz. luiscarlosfinance@outlook.com

  NOT: Tüm e-postalar şu adrese yönlendirilmelidir: luiscarlosfinance@outlook.com

  YanıtlayınSil
 92. bir hayat kurtarmak, bir böbrek donör olmak ve iyi ödenmiş olsun

  Merhaba herkes, ben Doktor Hassan ve size mali durumu değiştirmek, bir böbrek donör olmak ve bir hayat kaydetmek ve hala iyi ödenen olsun isterseniz size bildirin istiyorum. Eğer sağlıklı olduğunu biliyorsanız, satmak veya sadece bir böbrek (ödeme seyahat bileti ödenen tüm masraflar ile $500.000 dolar) bağış hazır, benim hastanede bugün bir donör haline. Biz acilen daha fazla yaşam günlük kaydetmek gibi böbrekler bağışlar gerekir.
  Bana bugün e-posta isteği yazın: (doktoryekterkidneytransplant@gmail.com)
  Not: ameliyat ve sadece sağlıklı insanlar seyahat için hazır

  Doktor Hassan yekter.
  doktoryekterkidneytransplant@gmail.com

  YanıtlayınSil
 93. Biz Iowa City, Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Iowa Lutheran Hastanesi temsilcisiyiz, bir kez daha hastalarımız için böbrek almak için buradayız ve onlar kurtarmak için bir böbrek bağışlamak isteyen herkese iyi bir miktar para ödemeyi kabul etmişlerdir. Bir bağışçı olmak ister veya bir Hayatı kurtarmak istiyorsanız, aşağıdaki e-postada bize yazabilirsiniz.

  Zengin olmanız için bir fırsat budur, güvence altına alır ve size% 100 güvenli işlem garantisi veririz, her şey yol gösterici yasalara göre yapılacaktır.
  Artık daha fazla zaman kaybetmeyin, lütfen bize iowalutheranhospital@gmail.com adresinden yazın.
  Ayrıca whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Iowa Lutheran Hastanesi.

  YanıtlayınSil
 94. finansal hizmetler konusunda uzmanlaşmış, yerel / uluslararası krediler sunan, güvenilir ve teminatsız borçlanma seçenekleri sunan bireylere ve işbirliği yapan kurumlara çok rekabetçi kredi oranlarında ve herhangi bir finans koşulunu karşılayacak esnek şartlarda hizmet vermekteyiz. düşük bir kredi puanınız varsa farketmez, beklenmedik paranızı hızlı bir şekilde sağlayabiliriz. artık tüm bütçelere ve gereksinimlere uygun hızlı ve uygun fiyatlı krediler için bizimle iletişime geçin: socialfinancelimited8@gmail.com

  YanıtlayınSil
 95. Merhaba beyefendi / hanımefendi,
  İşe başlamak için acil bir krediye ihtiyacınız var mı, yoksa yeniden finanse edilmek için bir krediye ihtiyacınız var, Borcunu ödemek için bir krediye ihtiyacınız var mı? Bir araba ya da ev satın almak için bir krediye mi ihtiyacınız var? Evet, daha fazla endişe etmeyecek olursak, kredi kontrolü olmadan her türlü krediyi uygun bir faiz oranıyla sunuyoruz! E-posta ile bugün bize ulaşın.

  Email: plutocreditfinancier@gmail.com
  Whatsapp: +1 (518) 5465079

  YanıtlayınSil
 96. Alacaklı'nın adı: Bay Paul William.
  Borç veren E-posta: paul_william_loanhouse@hotmail.com

  Bir yılda yıllık% 2 gibi düşük bir faiz oranıyla, dünyanın her yerinde 50 yıllık geri ödeme dönemine kadar özel, ticari ve kişisel krediler sunuyoruz. 5000 $ ile 100 milyon ABD Doları arasında değişen krediler sunuyoruz.
   
  İlgilenenler, kredi başvuru formu belgesini doldurmalıdır:

  KREDİ TALEP
  Tam adınız*
  E-posta adresiniz*
  Telefonunuz*
  Senin adresin*
  Senin şehirin*
  Eyalet / İl *
  Ülke *
  Faks numarası
  Doğum tarihi *
  Hesabın var mı? *
  Daha önce başvurdun mu? *
  Kredi Tutarı Gerekli *
  Kredinin süresi *
  Kredinin amacı *
  Bana kimliğinin taranmış bir kopyasını gönder: *

  Alacaklı'nın adı: Bay Paul William.
  Borç veren E-posta: paul_william_loanhouse@hotmail.com

    Saygılarımızla,
  Bay Paul William.
  paul_william_loanhouse@hotmail.com
  whatsapp +2349036603553

  YanıtlayınSil
 97. Bir böbrek satmak Hayat kurtarmak para kazanmak Hayat kurtarmak için onun böbreğini satmak istiyor? İyi bir fiyat için bir böbrek satmak için bir fırsat mı arıyorsunuz? Bu, 300.000 dolarlık dolara satılmak için bir fırsat. ilgilenen tedarikçiler DR ile iletişime geçmelidir. Samuel Stephen ve nefrolog danışmanı. Daha fazla bilgi için e-posta ile bize ulaşın: samuelstephen1009@gmail.com

  YanıtlayınSil
 98. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
 99. We are representatives of the Iowa Lutheran Hospital in Iowa City, United States, once again we are here to pick up the kidneys for our patients and everyone who wants to donate a kidney to rescue has agreed to pay a good amount of money. If you want to be a donor or want to save a life, you can write to us in the email below.

  This is an opportunity for you to be fully rich. We guarantee and guarantee a 100% safe transaction with us, everything will be done legally according to appropriate kidney donors.
  Please do not waste any more time, please write to us at iowalutheranhospital@gmail.com.
  You can also call us or contact us at WhatsApp +1 929 281 1248.

  Iowa Lutheran Hospital.

  YanıtlayınSil
 100. İsmim Doktor Michael Baldwin, Iowa Lutheran Hastanesi'nin bir temsilcisi, Organ cerrahisinde uzmandırız ve böbreklerin satın alınmasıyla ilgileniriz ve hastamız böbreğe bağış yapmaya karar veren herhangi bir donöre büyük miktarda para ödemeyi kabul etti. onları kurtarın ve Iowa City, ABD'de bulunuyoruz.
  Böbreğinizi satmakla ilgileniyorsanız, lütfen ilerlememiz için bize geri dönmekten çekinmeyin.
  Ve eğer ilgilenirseniz bizim e-postamız: iowalutheranhospital@gmail.com

  YanıtlayınSil
 101. Oakland Capitals'a Hoş Geldiniz, Çalışkan insanlara,% 3'lük bir faiz oranıyla bireysel kuruluşlar için ihtiyaç duydukları fonları hızlı bir şekilde almaları için finansal destek sunuyoruz. Esnek kredi limitimiz var, Milyonlarca kişi tarafından güvence altına alın, Dakikalar içinde uygulayın. Bizim Özelliklerimiz; Hızlı Uygulama, Anında Karar, Hızlı Fonlama, Özel Destek.

  İletişim Ofisi: oakland.formal@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 102. Oakland Capitals'a Hoş Geldiniz, Çalışkan insanlara,% 3'lük bir faiz oranıyla bireysel kuruluşlar için ihtiyaç duydukları fonları hızlı bir şekilde almaları için finansal destek sunuyoruz. Esnek kredi limitimiz var, Milyonlarca kişi tarafından güvence altına alın, Dakikalar içinde uygulayın. Bizim Özelliklerimiz; Hızlı Uygulama, Anında Karar, Hızlı Fonlama, Özel Destek.

  İletişim Ofisi: oakland.formal@hotmail.com

  YanıtlayınSil


 103. FİNANSAL İŞLETMELERİMİZİ ÇİFTE ÇALIŞMAK İÇİN BÜYÜK BİR İŞLETMEYE BAŞLADIK DOĞRU KREDİ NAKİT FİNANSMANI YAPMAK, Ben Clarence Benson, Ceyhanlı Hatay Türkiye'den bir çiftçiyim, karmakarışık olan babamdan çok büyük bir tarım arazisi miras aldım. . Tüm makineler, malzemeler ve tesisler genel olarak karışıklık içerisindeydi ve acilen yenilenmesi, değiştirilmesi veya yenilenmesi gerekiyordu. Bankalar beni önümdeki fırsatla bile reddetti. Bir arkadaşım beni DOĞRU KREDİ KREDİ KREDİ, KAYITLI VE YETKİLİ KREDİLİK FİRMASI, tanıtıldı ve tarımsal krediyi% 5'lik tarımsal krediyi çiftliği yeniden canlandırmak için% 5'lik bir faiz oranıyla aldım. Şimdi çiftliğimi geri alıyorum ve iyi bir prodüksiyonla çalışıyorum. Hiç para, kredi, e-posta yoluyla onlara ulaşın: truecreditcashloan@financier.com

  YanıtlayınSil

 104. Hepinize iyi haber, Miray Türkçe'ye ihtiyacı olan tüm kişilerin e-posta adreslerine ihtiyacım var ismim Emlak Acentesi olarak çalışıyorum, istanbul Türkiye Ben burada bir House veya Business Loan ihtiyacı olan herkese True Credit Cash Loan Company tavsiye etmek için buradayım, Gerçek Kredi bir Birleşmiş Milletler Kayıtlı ve Yetkili Kredi Şirketi, 5 yıldan beri herhangi bir zorunluluk olmaksızın mülk satın almak veya iş kurmak isteyen müşterilerimize finansman sağlamaktayız. Eğer herhangi bir krediye ya da finansmana ihtiyacınız varsa, onlarla iletişime geçmenizi şiddetle tavsiye ederim. Evime İstanbul'dan aldığım 800 bin dolarlık ev kredisi aldım, 5% faiz oranıyla herhangi bir para biriminde kredi veriyorlar. Tüm Asya ülkelerine, Avrupa ülkelerine ve daha fazlasına borç veriyorlar. herkesi onlarla paylaşmaya ve onlara söz vereceğine söz ver, bugün e-posta yoluyla onlara ulaşın: truecreditcashloan@financier.com veya Whatsapp numarası: + 1-281-503-4552

  YanıtlayınSil
 105. Merhaba,
  Finansal ihtiyaçlarınızı çözmek için acil bir krediye ihtiyacınız var, 5.000,00 $ ila 10.000.000.00 $ arasında değişen kredi teklif ediyoruz, güvenilir, verimli, Hızlı ve dinamik,% 100 Garantili Biz de (Avro, Pound ve Dolar) kredi veriyoruz İlgilendiğiniz takdirde tüm Krediler için geçerli faiz oranı (% 2).

  E-posta: (muratacarfinancialservice@gmail.com)

  Teşekkürler.
  Renberg para kredisi.

  YanıtlayınSil
 106. Mali yardıma ihtiyacınız var mı? Hemen her türlü kredi için başvur
  Ve acilen paranı al!

  Bize e-posta gönderin: (durdaneguneyfinancialservice@gmail.com)

  * Randevu kredisi tutarı 7.000 dolar ile y 7.000.000 dolar arasında
  * Faiz oranı% 2'dir.
  * 1 ila 20 yıl arasında geri ödeme seçeneği.
  * Aylık ve yıllık ödeme planı arasında seçim yapın.
  * Şartlar ve kredi esnekliği koşulları.
  Mali yardım için bugün bize e-posta: (durdaneguneyfinancialservice@gmail.com)

  içtenlikle
  yönetim

  YanıtlayınSil
 107. Oakland Capitals'a Hoş Geldiniz, Çalışkan insanlara,% 3'lük bir faiz oranıyla bireysel kuruluşlar için ihtiyaç duydukları fonları hızlı bir şekilde almaları için finansal destek sunuyoruz. Esnek kredi limitimiz var, Milyonlarca kişi tarafından güvence altına alın, Dakikalar içinde uygulayın. Bizim Özelliklerimiz; Hızlı Uygulama, Anında Karar, Hızlı Fonlama, Özel Destek.

  İletişim Ofisi: oakland.formal@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 108. Oakland Capitals'a Hoş Geldiniz, Çalışkan insanlara,% 3'lük bir faiz oranıyla bireysel kuruluşlar için ihtiyaç duydukları fonları hızlı bir şekilde almaları için finansal destek sunuyoruz. Esnek kredi limitimiz var, Milyonlarca kişi tarafından güvence altına alın, Dakikalar içinde uygulayın. Bizim Özelliklerimiz; Hızlı Uygulama, Anında Karar, Hızlı Fonlama, Özel Destek.

  İletişim Ofisi: oakland.formal@hotmail.com

  YanıtlayınSil
 109. İyi günler,

  Biz meşru ve saygın bir borç vereniz. Finansal desteğe ihtiyaç duyan bireylere borç veriyoruz, kötü bir krediye sahip olan veya borçlarını ödemek için paraya ihtiyaç duyan kişilere iş için yatırım yapmak için kredi veriyoruz. Yani acil bir kredi mi arıyorsunuz? Endişelenmenize gerek yok çünkü doğru yerde bulunuyorsunuz çünkü% 2'lik düşük faiz oranlı krediler sunuyoruz, bu yüzden bir krediye ihtiyacınız varsa, bu e-posta adresi aracılığıyla bizimle iletişime geçmeniz bekleniyor: mobilfunding1999@gmail.com

  SİZİN İHTİYACINIZ İHRACAT BİLGİLERİ

  1) Tam isimler: ............
  2) Cinsiyet: .................
  3) Yaş: ........................
  4) Ülke: .................
  5) telefon numarası: ........
  6) Meslek: ..............
  7) Aylık gelir: ......
  8) Gerekli Kredi Tutarı: .....
  9) Kredi dönemi: ...............
  10) Borcun amacı: ...........

  Teşekkürler

  YanıtlayınSil
 110. İyi günler,

  Herhangi bir maddi sıkıntı içinde misiniz? Borcunuzu temizlemek için bir krediye ihtiyacınız var mı? Maliyenizi artıracak mısınız? Şirketini genişletmek isteyen bir işadamı mısınız? Burada, krediniz için gerçek kahraman, güven ve etkili kredi kredisi ile iletişime geçmeye teşvik ediliyorsunuz. Büyük verimimiz için hem bireyler hem de hükümet tarafından bilinirim.


  HİZMETLER DAHİL:
  * Kişisel Krediler
  * İşletme Kredileri
  *
  Yenileme * Müşteri Kredileri
  * Otomatik Krediler
  vb. ..

  E-posta ile bize ulaşın: (accessloanfirm2030@gmail.com) veya (accessloanfirm2030@yahoo.com)

  Biz sertifikalı,
  Güvenilir, güvenilir, verimli, hızlı ve dinamik.

  İçtenlikle,
  Bay Scott
  Bize e-posta gönderin: accessloanfirm2030@gmail.com
  accessloanfirm2030@yahoo.com

  YanıtlayınSil
 111. Bugün meşru bir kredi teklifi mi arıyorsunuz? Zayıf kredi geçmişiniz yüzünden bankalar tarafından mı reddedildiniz? Artık endişelenmeyin, pluto kredi finansmanı eviniz,% 3'lük bir ekonomik faiz oranı ile sizin dönüm noktanızdır. Şimdi bize ulaşın

  Email: plutocreditfinancier@gmail.com
  Whatsapp: +1 404 382 6579

  YanıtlayınSil
 112. Bir hayatı kurtarmak için bir böbrek satmak isteyen 18 yaşından büyük ciddi böbrek vericileri arıyoruz ve her bağışçı için iyi bir teklif ve diğer tazminatlarımız var.
  Bizim sürecimiz hızlı ve güvenliğiniz garantilidir.
  Lütfen bize ulaşın iowalutheranhospital@gmail.com
  Ayrıca whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  YanıtlayınSil
 113. Bu, böbrek satmak isteyen herkese açık bir ilan, böbrek nakli ihtiyacı olan hastalarımız var, bu nedenle böbrek satmakla ilgileniyorsanız, lütfen iowalutheranhospital@gmail.com adresindeki e-posta adresimizden bizimle iletişime geçin.
  Ayrıca +1 515 882 1607 numaralı telefondan whatsapp'ı arayabilir veya bize yazabilirsiniz.

  NOT: Güvenliğiniz garanti altındadır ve hastamız, onları kurtarmak için böbrek bağışı yapmayı kabul eden herkese büyük miktarda para ödemeyi kabul etmiştir. Sizden haber almayı umuyoruz, böylece bir hayat kurtarabilirsiniz.

  YanıtlayınSil
 114. Mali olarak aşağı mısın? Bir kredi mi arıyorsunuz?
  Kişisel Krediler, Ticari Krediler, Öğrenci Kredileri, Taşıt Kredileri ve Kredileri sunuyoruz.
  Faturaları 8000 Dolardan 14.000.000 Dolara,% 3 Dolara
  faiz oranı. Krediler yasal ve yasal amaç için olmalıdır. Eğer ihtiyacın varsa
  finansal yardım / Krediler şu anda doğrudan bizimle iletişime geçin:
  peterheymannloanoffer@gmail.com
  Saygılarımızla,
  Bay pater L Scott.
  İletişim E-postalar: Peterheymannloanoffer@Gmail.com
  ************* ******************************************************** *****************
  NOT: SPAM FOLDERİNİZDE UYARI MESAJI OLARAK BU MESAJI GÖRÜYORSANIZ
  E-POSTA DOMAIN AĞ SAĞLAYICINIZA BAĞLI.

  YanıtlayınSil
 115. Borçlarınızı ödemek için acilen bir krediye mi ihtiyacınız var veya İşinizi Geliştirmek için bir krediye mi ihtiyacınız var? Bankalar ve diğer finansal kuruluşlar tarafından reddedildi? Daha fazla arama çünkü tüm finansal problemlerinizi geçmişte bırakmaya çalışıyoruz. 1 ila 30 yıllık bir geri ödeme süresi için% 2 oranında 5.000 ila 20.000.000.00 arasında borç veriyoruz. Bu aracı, size güvenilir ve faydalı bir yardım sağladığımızı ve kredi vermeye istekli olduğumuzu bildirmek için kullanmak istiyorum. Öyleyse bugün e-posta yoluyla bize ulaşın: haleyturnerloans@gmail.com. ADI: ÜLKE: TELEFON NUMARASI: KREDİ MİKTARI: KREDİ SÜRE: Teşekkürler Bayan Haley

  YanıtlayınSil
 116. İYİ HABER İYİ HABER

  Ben Bayan Mirabel Daniels, güvenilir ve meşru bir kredi borcudur.
  % 2 faiz oranı ile gerçek ve kolay koşullar sunuyoruz. itibaren
  1.000 - 100.000 dolar. Euro ve Pound. Girişimcilere ayrıca aşağıdakiler için borç veriyorum:

  Kişisel kredi
  Öğrenci kredileri,
  Taşımacılık kredisi
  Ticari krediler.
  şirket kredileri

  daha fazla bilgi için doğrudan benimle iletişime geçin.
  E-posta: mirabeldanielloanfirm@gmail.com

  YanıtlayınSil
 117. Bugün meşru bir kredi teklifi mi arıyorsunuz? Kötü kredi geçmişiniz nedeniyle bankalar tarafından geri çevrildiniz mi? artık endişelenmeyin, pluto kredi finansmanı evi,% 3'lük sadece uygun bir faiz oranıyla dönüm noktanız. Aracılığıyla bize şimdi ulaşın

  E-posta: plutocreditfinancier@gmail.com
  Whatsapp: +18474539904

  YanıtlayınSil
 118. *% 3 faizli kredi oranı sunar
  * Nakitsiz Girişimci İçin Sigorta
  * Para garantisi
  * 10,000 TL'den 100,000,000 TL'ye kadar kredi teklifi

  İyi kredi puanıyla, Credit Financier Home, bireysel veya şirket veya kooperatif derneklerine, endüstriyel ve kişisel çıkarlar için teminatlı krediler ve teminatsız krediler sunar.

  İletişim Adresi:
  WhatsApp: +15184181390
  Doğrudan posta:
  creditfinancierhome@gmail.com

  YanıtlayınSil
 119. Bu, böbrek satmak isteyen herkese açık bir ilan, böbrek nakli ihtiyacı olan hastalarımız var, bu nedenle böbrek satmakla ilgileniyorsanız, lütfen iowalutheranhospital@gmail.com adresindeki e-posta adresimizden bizimle iletişime geçin.
  Ayrıca +1 515 882 1607 numaralı telefondan whatsapp'ı arayabilir veya bize yazabilirsiniz.

  NOT: Güvenliğiniz garanti altındadır ve hastamız, onları kurtarmak için böbrek bağışı yapmayı kabul eden herkese büyük miktarda para ödemeyi kabul etmiştir. Sizden haber almayı umuyoruz, böylece bir hayat kurtarabilirsiniz.

  YanıtlayınSil
 120. Merhaba,

  Memnuniyetiniz için rahat bir krediye mi ihtiyacınız var? Yerel ve uluslararası borçlular için uygun fiyatlı% 3 faiz kredisi sunuyoruz. Sertifikalı, güvenilir, güvenilir, verimli, hızlı ve dinamik ve birlikte çalışıyoruz. en fazla 1 ila 20 yıl uzun vadeli borç veriyoruz.

  Borç ödemek, bir iş kurmak veya başka bir nedenden ötürü doğrudan, kolay ve uygun fiyatlı bir krediye mi ihtiyacınız var? Öyleyse, kredi talebiniz için lütfen bizimle iletişime geçin.

  Bu teklif ciddi insanlar için.

  Bize e-posta gönderin: accessloanfirm2030@gmail.com
  Whatsapp: +79265038734

  Biz sertifikalı,
  güvenilir, güvenilir, verimli, hızlı ve dinamik.

  Saygılarımla,
  Bay Scott
  Bize e-posta gönderin: accessloanfirm2030@gmail.com

  YanıtlayınSil
 121. Bu, böbrek satmak isteyen herkese açık bir ilan, böbrek nakli ihtiyacı olan hastalarımız var, bu nedenle böbrek satmakla ilgileniyorsanız, lütfen iowalutheranhospital@gmail.com adresindeki e-posta adresimizden bizimle iletişime geçin.
  Ayrıca +1 515 882 1607 numaralı telefondan whatsapp'ı arayabilir veya bize yazabilirsiniz.

  NOT: Güvenliğiniz garanti altındadır ve hastamız, onları kurtarmak için böbrek bağışı yapmayı kabul eden herkese büyük miktarda para ödemeyi kabul etmiştir. Sizden haber almayı umuyoruz, böylece bir hayat kurtarabilirsiniz.

  YanıtlayınSil
 122. İyi günler,

  Herhangi bir maddi sıkıntı içinde misiniz? Borcunuzu temizlemek için bir krediye ihtiyacınız var mı? Maliyenizi artıracak mısınız? Onun şirketini genişletmek isteyen bir işadamı mısınız? Burada, krediniz için gerçek kahraman, güven ve etkili borç kredisi ile bağlantıya geçmeniz teşvik edilir. Hem verim, hem de devlet tarafından büyük verimliliğimiz için tanınıyorum.


  HİZMETLER DAHİL:
  * Kişisel Krediler
  * Ticari Krediler
  *
  Yenileme * Müşteri Kredileri
  * Oto Kredileri
  vb. ..

  Bize e-posta gönderin: accessloanfirm2030@gmail.com

  WhatsApp: +79265038734

  Biz sertifikalı,
  güvenilir, güvenilir, verimli, hızlı ve dinamik.

  İçtenlikle,
  Bay Scott
  Bize e-posta gönderin: accessloanfirm2030@gmail.com

  YanıtlayınSil
 123. Bu, böbrek satmak isteyen herkese açık bir ilan, böbrek nakli ihtiyacı olan hastalarımız var, bu nedenle böbrek satmakla ilgileniyorsanız, lütfen iowalutheranhospital@gmail.com adresindeki e-posta adresimizden bizimle iletişime geçin.
  Ayrıca +1 515 882 1607 numaralı telefondan whatsapp'ı arayabilir veya bize yazabilirsiniz.

  NOT: Güvenliğiniz garanti altındadır ve hastamız, onları kurtarmak için böbrek bağışı yapmayı kabul eden herkese büyük miktarda para ödemeyi kabul etmiştir. Sizden haber almayı umuyoruz, böylece bir hayat kurtarabilirsiniz.

  YanıtlayınSil
 124. Günaydın efendim / Madam.
    İşinizi genişletmek, borçları netleştirmek ve birleştirmek için bugün meşru bir kredi teklifi mi arıyorsunuz? Düşük kredi notu nedeniyle bankalar tarafından geri çevrildiniz mi? Genel finans kurumu ile hızlı kredilerinizi alın.
  Email: generalfinancecorporation.org@gmail.com

  YanıtlayınSil
 125. Bu kamuoyu için bir duyuru, biz böbrek satın almakla ilgileniyoruz ve hastalarımızı kurtarabilmek için farklı böbrek bağışçılarıyla çalışmak istiyoruz, böbrek satmakla ilgileniyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin; hastamıza böbrek bağışı için eşleşme ve her ödülü büyük ödüller bekliyor.
  E-postamızda bize ulaşın: jupitermedicalcentreinc@gmail.com
  veya whatsapp'ta bizimle iletişime geçin: +1 (515) 293-5520

  YanıtlayınSil
 126. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
 127. Herkese merhaba, ben şu anda Oklahoma ABD’de Patricia Sherman. Banka taslağımı temizlemek ve yeni bir iş kurmak için 185.000,00 USD tutarında borç aldığım konusunda deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Her şey evimi kaybettiğimde ve banka poliçesi nedeniyle eşyalarını aldığımda başladı ve bazı faturaları ve bazı kişisel ihtiyaçları karşıladım. Böylece, çok çaresiz kaldım ve her şekilde fon aramaya başladım. Neyse ki benim için, bir arkadaşım, Linda bana bir kredi firması firmasından bahsetti, dolandırıcılıktan korktuğum halde ilgimi çektim, durumum tarafından zorlandım ve bu şirket hakkında arkadaşımdan tavsiye almaktan başka seçeneğim yoktu. onlarla temasa geçmek, çevrimiçi borç verenlerle olan geçmiş tecrübelerimden dolayı beni gerçekten şüphe etti, bunu çok az biliyor muydunuz? '' Elegantloanfirm@hotmail.com Bu şirket bana ve meslektaşıma çok yardımcı oldu ve bugün İyi organize olmuş iş ve sorumlulukların gururlu sahibi bu kredi firması sayesinde yüzüme tekrar gülümsediler. Bu yüzden, eğer gerçekten kendi işinizi büyütmek veya başlatmak için veya herhangi bir maddi sıkıntıda gerçekten borçlanmaya ihtiyacınız varsa, bugün işinizde finansal bir gelişme fırsatı bulmanızı öneriyoruz… .. {E-posta:} Elegantloanfirm@hotmail.com ... kredi almak için çevrimiçi aldatmaca kurbanı değil. Teşekkürler

  YanıtlayınSil
 128. GÜVENİLİR İŞ / EV / ŞİRKET / PROJE / KİŞİSEL KREDİ? MEVCUT KREDİ BUGÜN İÇİN BURADAYIZ Ara / Metin +1(209)643-7283 E-posta brianloancapital@gmail.com

  Kendinize ödenmemiş faturalarla ilgili biraz sorun yaşıyor musunuz ve hangi yöne gideceğinizi veya nereye döneceğinizi bilmiyor musunuz? Aylık taksitin düşürülmesinde size yardımcı olabilecek saygın bir Borç Konsolidasyon firması bulmaya ne dersiniz, ayın sonuna gelindiğinde ve faturaların ödenmesi gerektiğinde nefes alabileceğiniz odaya sahip olmanın yanı sıra uygun fiyatlı geri ödeme seçeneklerine sahip olacaksınız? BRIAN CAPITAL KREDİ cevaptır. Kredilerimiz maksimum güvenlik için iyi sigortalıdır bizim önceliğimizdir, lider hedefimiz hak ettiğiniz hizmetleri almanıza yardımcı olmaktır, programımız ihtiyacınız olanı bir an önce almanın en hızlı yoludur. Aylık giderlerinizdeki yükü hafifletmek için Ara / Metin +1(209)643-7283 adresine e-posta gönderin. brianloancapital@gmail.com adresine e-posta gönderin.

  Biz daha az finansal ayrıcalık kredi puanı ne olursa olsun ayağa geri almak için ihtiyaç duydukları kredi almak yardımcı olmak için sertifikalı ve burada. tüm finansal krizlerinize ve zorluklarınıza elveda diyebilirsiniz. Bu şirketten kredi alarak kazanılacak daha çok şey var, zaferiniz% 100 garantilidir ve e-posta ile bize ulaşın brianloancapital@gmail.com

  YanıtlayınSil
 129. Günaydın

  Herhangi bir mali sıkıntı var mı? Borçlarınızı silmek için bir krediye mi ihtiyacınız var? Maliyenizi artıracak mısınız? Şirketini genişletmek isteyen bir girişimcisiniz. Krediniz için gerçek kahraman, güven ve etkili kredi borç verme işine başvurmanızı öneririz. Büyük etkililiğimiz için hem bireyler hem de hükümet tarafından tanınıyorum.
  E-posta: accessloanfirm2030@gmail.com

  Hizmetler:
  * Bireysel Krediler (Güvenli ve Teminatlı)
  * Ticari Krediler (Güvenli ve Güvenli)
  * Ev Geliştirme
  * Mucit kredileri
  * Taşıt kredileri
  vb. ..

  E-posta: accessloanfirm2030@gmail.com

  Whatsapp: +79265038734

  Teşekkürler
  Bay Scott
  accessloanfirm2030@gmail.com

  YanıtlayınSil
 130. Yaptığımız her şey [Mükemmellikte yapıyoruz]
  Çok çeşitli finansal hizmetler sunuyoruz Vis-a-vis: İş Planlaması, Ticari ve Kalkınma Finansmanı, Mülkler ve İpotekler, Borç Konsolidasyon Kredileri, Ticari Krediler, Özel krediler, Bireyler, şirketler ve kurumsal kuruluşlar için düşük faizli Konut Yeniden Finansman Kredileri vb .......
  Hızlı İletişim
  Uygulama: [+ 44] 7480 729811
    ☎ .............: [+ 44] 7480 729811
  E_mail .. [iskandalestari.kreditpersatuan@gmail.com]


  İmza:
  Yönetimi.
  Saygılarımla.
  Statü: İSKANDAR LESTARI KREDİ ŞİRKETİ
  © Telif Hakkı Iskandar Kredi Grupları 2020

  YanıtlayınSil
 131. Kredi almayı düşünüyor musunuz? Kendi işinizi kurmak için acil bir krediye ihtiyacınız var mı? Borcunuz var mı? Bu isteğinizi gerçekleştirmek için bir şans, e-posta yoluyla bize ulaşın: stevewilsonloanfirm@gmail.com
  whatsapp: +16673078785

  YanıtlayınSil
 132. İyi günler ! burada kredi talebinde bulunan tüm değerli müşterilerimize hızlı bir bildirim, şu anda uygun bir kredi faiz oranına sahip bir kredi planındayız.
  İletişim:
  e-posta: creditcentercorp.usa@gmail.com
  whatsapp: +1 (847) 453 9904

  YanıtlayınSil
 133. Merhaba!

  Mali desteğe mi ihtiyacınız var? dünyanın her yerinde ihtiyacı olan borçlulara her türlü krediyi veriyoruz.

  5.000 - 10.000.000 ABD Doları
  * amaç *% 3 faiz oranı
  * 1-20 yıl arasında ödeme seçeneği.
  * Aylık ve yıllık ödeme planı arasında seçim yapın.
  * Kredinin esnekliği.

  Yardım için lütfen bizimle iletişime geçin.
  E-posta: creditfinancierhome@gmail.com

  YanıtlayınSil
 134. Benim adım Rusya'dan Bayan Nadia Albert, Ve ben bugün Kredi ödünç alan Bay Russ Harry'nin yardımıyla mutlu bir kadınım. Kredi arayan herkesi bu Kredi şirketine yönlendireceğim. Bana ve aileme mutluluk verdi, 2 çocuklu bekar bir anne olduğum için hayatımın her yerine başlamak için 500.000,00 dolarlık bir krediye ihtiyacım vardı. 500.000,00 ABD Doları, düşük bir oranda. O, Tanrı'dan korkan bir adamdır, eğer krediye ihtiyacınız varsa ve krediyi geri ödeyecekseniz lütfen onunla iletişime geçin E-posta yoluyla Elegantloanfirm@hotmail.com / Whatsapp numarası + 393511617486

  YanıtlayınSil
 135. İyi günler ! burada kredi talebinde bulunan tüm değerli müşterilerimize hızlı bir bildirim, şu anda uygun bir kredi faiz oranına sahip bir kredi planındayız.
  İletişim:

  creditcentercorp.usa@gmail.com
  creditcentercorp.usa@plutotrustcorp.com
  whatsapp: +1 (847) 453 9904

  YanıtlayınSil
 136. Bize Ulaşın:
  (İskandalestari.kreditpersatuan@gmail.com)
  WhatsApp ::: + 6282274045059
  Tel .... ::: + 6282274045059

  Yasal, dürüst, saygın ve acil bir krediye mi ihtiyacınız var? Meşru kredi arayışınız bugün burada sona eriyor çünkü finansal ihtiyaçlarınızı karşılamak için buradayız. Herhangi bir nedenle bir banka veya finans kurumu tarafından krediyi reddetmeniz durumunda, mali sorunlarınız için artık endişelenmeyin, çünkü mali talihsizliğinizin çözümü biziz. 32.000'den fazla işletme sahibine milyarlarca (farklı para birimleri) işletme kredileri sağladık. İşinizi büyütmeniz için size doğru işletme kredileri sağlamak için kendi risk teknolojimizi kullanıyoruz. Düşük faiz oranlı her tür kredi ve aynı zamanda kredi geri ödeme süresi sunuyoruz. Krediniz kötü mü? Fatura ödemek için paraya ihtiyacınız var mı? ya da yeni bir iş kurma gereğini hissediyor musunuz? Yetersiz finansman nedeniyle tamamlanmamış bir projeniz var mı? Size fayda sağlayacak herhangi bir uzmanlığa yatırım yapmak için paraya ihtiyacınız var mı? İSKANDAR LESTARI KREDİ ŞİRKETİ mükemmel profesyonel finansal hizmetler sağlamayı amaçlamaktadır e_mail: (iskandalestari.kreditpersatuan@gmail.com)

  YanıtlayınSil